Latvijas vispārizglītojošo skolu infrastruktūra nav gatava vienlaicīgai ap 30 reformu īstenošanai Latvijas skolās, tostarp izglītības ieviešanai no 6 gadu vecuma, turklāt nav zināms arī, cik naudas prasīs pārmaiņu ieviešana.
Bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs paredzēta gan diendusa, kam nepieciešams nodrošināt gultas, gan savādāki galdi un soli, ko vajadzētu nodrošināt bērniem, turklāt Izglītības un zinātnes ministrijai nav arī skaidrs, cik tas viss maksātu. Tāpēc šī problēma ir “atrisināta” vienkārši – pilsētās, kur to ieviest nevar, pirmās klasītes nodarbības paredzēts noturēt bērnudārzos un tad sūtīt bērnus skolā uzreiz otrajā klasē.
Tomēr pirmā klase skolās vienmēr ir pildījusi arī adaptācijas, iejušanās funkciju, lai bērni varētu atradināties no bērnudārza vides un pierast pie nopietnākām nodarbībām un, sākoties otrajai klasei, jau pilnvērtīgi apgūt mācību vielu.
“Šobrīd ministrs Kārlis Šadurskis nolēmis eksperimentēt ar vismazākajiem bērniem un pēc būtības likt no bērnudārza viņiem uzreiz iet otrajā klasē, kas ir bezatbildīgs un sasteigts solis, kurš tiek sperts kaut kāda pašmērķa vārdā. Acīmredzot šis pašmērķis ir “ieviest uz papīra” visas reformas līdz vēlēšanām, bet, kā tur būs pēc tam un kā tās darbosies dzīvē – vairs nebūs Šadurska problēma,” norāda “Saskaņas” frakcijas deputāts Andris Morozovs.
Ņemot vērā visu minēto, “Saskaņa” neatbalsta sasteigtās reformas.